Welkom bij Puur Jael. Een platform voor bewuste moeders. Ik ben zelf christen, maar dat is natuurlijk helemaal niet verplicht. Ik vertel je hier graag hoe ik op de naam ben gekomen én wie ik zelf ben. Wil je mij bereiken dan kan dat op de volgende manier:

Instagram: puur.jael
Facebook: puurjael
Mail: info@puurjael.nl
Voor video’s kun je ook kijken op youtube: puurjael

Mama Minke

Dat is wie ik ben en zo begon ik een aantal jaar terug met bloggen. Maar Mama Minke dekt de lading niet meer helemaal. Inmiddels ben ik een aantal jaar ouder (geboren in 1990) en verdiep ik me in het gebruik van oliën, hooggevoeligheid en christelijk opvoeden van kinderen. Daar wil ik je graag in meenemen. Maar niet alleen dat hoor. Er is zo veel meer.

Als mama van een zoon (2013) en dochter (2015) is hier ook voldoende speelgoed te vinden in huis. Toch worden ze ouder en gaat dat allemaal een beetje weg. Er zijn genoeg reviews online van toen ze kleiner waren. Rond de feestdagen tip ik nog wel wat spellen en cadeau tips. Maar het aandeel wordt kleiner. Er komen hobby’s bij; zoals kleuren (ben je bekend met colortok?), dingen maken en dan met name waxzegels. Lezen vind ik zelf heel belangrijk dus dat neemt een groot gedeelte van deze blog in naast de hobby producten die we je graag laten zien.

Na jaren thuisblijfmoeder te zijn geweest bij onze kinderen (wat een zegen was dat!), werk ik inmiddels weer een aantal jaren bij de universiteit in Wageningen. Ik help daar de studenten met hun stagecontracten en mijn collega’s in voorbereidend werk. Ik vind het ontzettend waardevol dat ik op deze manier mensen kan helpen. Dat is wat ik vroeger altijd wilde, mensen helpen maar niet in een zorg beroep. Want stiekem is dat zorgen niet zo mijn ding.

Mijn blog is dus een uitlaatklap vanuit mijn tijd als thuisblijfmoeder, maar ik vind het veel te leuk om de pen neer te leggen. Ik blijf dat dus doen naast mijn werk. Dat maakt het wel allemaal wat lastiger en ik moet veel plannen. Als chronisch zieke moeder met CVS en Long Covid is dat soms best een uitdaging. En mijn kinderen zullen altijd voor gaan. Oké, mijn man ook natuurlijk. Dat maakt dat je soms ineens een aantal weken geen nieuwe artikelen zult zien. En dan weer een tijdje wel. Het gaat met een golvende beweging, net als mijn gezondheid.

Waar komt puur Jael vandaan?

Ik was aan het brainstormen over een naam. De naam moest eigenlijk alles wat ik wil doen en belangrijk vind dekken. Jaël zat al een tijd in mijn gedachten. Daar wilde ik wat mee doen. Toen ik aan het brainstormen was kwamen puur, kracht en vrouw naar voren. Diamant, parel, bijzonder. Nou, ik kan je zeggen dat Jaël best bijzonder was.

Jaël helpt Israël het leger van Sisera te verslaan. Sisera weet nog te vluchten en komt dan bij Jaël in de tent in de veronderstelling daar veilig te zijn. Jaël doet voor of ze hem gaat helpen. Hij is zo moe dat hij in een diepe slaap valt. Jaël pakt een tentpin en hamer en slaat de tentpin door zijn hoofd. Als Barak langs komt op zoek naar Sisera laat ze hem zien waar hij hem kan vinden. Dood ziet hij Sisera liggen. Verslagen door een vrouw. (rechters 4: 17-24). Ze wordt gezien als een goede vrouw (rechters 5:24).

Een sterke, krachtige vrouw. Dat is wat ik voor me zie. Een vrouw die bereid is alles te doen wat nodig is. Nu zal in deze tijd iemand doden niet direct worden gezien als iets goeds. Laat staan dat ze je dan een goede vrouw vinden. Maar we kunnen wel leren van Jaël. Doorzettingsvermogen, kracht, vastberadenheid en wachten. Want ze moet toch best wat geduld hebben gehad tot Sisera in slaap viel. En dan de naam wel wel zonder puntjes op de e want dat is natuurlijk onhandig in een naam van een site.

Jaël hebben we nu gehad, maar waarom dan puur? Wij gebruiken hier thuis best veel natuurlijke oliën om te helpen bij ongemak. Ik deel er niet meer zo veel over als voorheen. Maar we gebruiken dat zeker nog wel. Daarnaast vind ik puur ook belangrijk. Puur staat voor jezelf zijn, durven jezelf te zijn ook. Het staat voor ongerept, niet gepolijst maar zoals je bent. Je bent welkom zoals je bent. We zijn allemaal uniek, mooi geschapen door Hem. Ik ben gezegend met twee fantastische kinderen, beide zo anders en hun pure reacties zijn heel verschillend. Het leven is niet altijd een feestje, maar ik wil het zo puur mogelijk houden.

Dat laatste betekend niet dat ik alles zomaar zal delen. Er zijn dingen, situaties, die we binnen ons gezin houden. Dat hoeft niet op internet rond te zwerven. Maar weet dat het gras hier niet groener is. Met een chronisch zieke moeder en twee drukke kinderen die hun energie kwijt willen gaat het er soms ook best heftig aan toe. Maar uiteindelijk zijn we samen. Samen sterk is precies dat wat wij zijn als gezin. Allemaal ons zelf, een schakel in het geheel. Samen.

Wil je liever niet dat er cookies worden geplaatst om je bezoek te registreren dan kun je dat hier uitschakelen. Het registreren van je bezoek helpt mij om te kijken hoeveel bezoekers er op mijn blog komen. Zo kan ik ook leuke acties voor jullie regelen. Je helpt mij dus enorm om hem aan te laten staan. Click here to opt-out.